неделя, 10 юли 2011 г.

Русия спечели Световната лига

Posted on 23:23 by Стоян Стойчев Вълчев

Тимът на Русия е новия шампион в Световната лига по волейбол. След трудна победа с 2:3 Сборная грабна златните медали и потопи Бразилия в скръб. Мачът бе много равностоен и динамичен. През цялото време нещата бяха на кантар като Сборная показа по-здрави нерви от Селесао и стига до така желаната победа. Бразилците поведоха в резултата след, като взеха първия гейм с 25:23. Следвашите 2 гейма бяха за Русия, които ги спечелиха с 25:27 и 23:25 и показаха, че този път са твърдо решени да станат шампиони. В четвъртия гейм Селесао доминираше и спечели с 25:22. Така се стигна до изключително вълнуващ и оспорван тайбрек. В началото на гейма бразилци и руснаци играха точка за точка до 5:5. След това руснаците дръпнаха в резултата и поведоха с 6:9. Бразилците бързо се мобилизираха и направиха 8:9, за повече обаче нямаха сили и Сборная направи резутата 8:11. После мача отново тръгна точка за точка като при 10:14 нещата вече бяха ясни. Бразилците взеха последна точка за 11:14 след, което Максим Михайлов донесе така желаната точка, а с нея и титлата за Русия. Това е втората титла за Сборная в най-комерсиалния волейболен турнир. Следващата година финалите ще са в България и нека си пожелаем добро представяне и класиране поне за финала.

No Response to "Русия спечели Световната лига"