петък, 29 май 2009 г.

Резултати от В група

Поради технически причини неможахме да Ви информирме за резултатите от XXXVI кръг на североизточната "В" АФГ. Следващия кръг ще бъдем по-експедиктивни и ще Ви ги съобщим по-рано. Ето и разулатите от мачовете играни на 24/25 май:

23 май 2009, събота, 17:00 ч
Рапид (кв.Дивдядово, Шумен) - Орловец (Победа) 1:5
24 май 2009, неделя, 17:00 ч
Шабла (Шабла) - Две могили (Две могили) 0:1
Ендже (Царев брод) - Скрита сила (Мъдрево) 2:4
Бенковски (Бяла) - Разград 2000 (Разград) 3:1
Девня 2005 (Девня) - Септември 98 (Тервел) 0:3 сл.
Бенковски (Бяла) - Орловец (Победа) 2:0

"Рапид" (кв.Дивдядово) беше разгромен от водача в групата "Орловец"(Победа) с 1:5. Въпреки разгрома тима от Шуменския квартал запазва 12-то място.
Най-интересно беше на мача в Царев Брод където "Скрита сила (Мъдрево) обърна домакините и победи с 2:4. Мача се разви много динамично първо домакините от "Ендже" поведоха с 1:0 тогава малко преди почивката гостите обърнаха мача и поведоха с 1:2. След почивката "Ендже" изравниха 2:2 но последните минути гостите от Мъдрево вкараха две бързи попадения и спечелиха мача. Към края на мача стадиона заприлича на бойно поле и двата тима стигнаха до саморазправа.
Третия Шуменски отбор "Преслав" почиваше през този кръг.
Тази седмица се игра и отложения мач от XXXIVкръг между фаворитите за първото място Бенковски (Бяла) и Орловец (Победа). Въпреки загубата "Орловец" продължават да водят убедително във временното класиране с 4 точки преднина, два кръга преди края.

Волов в директен мач за оцеляване

Вече стана банално да повтаряме, че на "Волов" му предстои важен мач. Този сезон всеки мач за Шуменци се превърна в "мача на сезона" и преди всеки кръг си задаваме въпроса ще успее ли "Волов" да се спаси.
Утрешния мач с "Марица" може да сложи край на всичко това. В директен мач за оцеляване играчите на "Волов" ще се изправят серщу "Марица" ,три кръга преди края.
Пловдивчани са едва на една точка след нас и буквално ни дишат във врата.
През седмицата тима на "Волов" остана без трима от своите играчи които по-спешност бяха преодстъпени на "Спартак" Варна. Това са Боев, Байрактаров и Димов. Защитника на "Волов" Аян Ирфан е под въпрос за срещата , защото все още лекува контузия. А голмайстора Андрей Атанасов е наказан за този мач. Всички останали футболисти са на разположение на треньора Валери Венков, който ще се опита да извлече максимума от мача и да грабне така нужните три точки.
В тима на "Марица" централния зашитник Пламен Крачунов лекува разтежение и е под вупрос за мача, но лекарите правят всичко възможно той да вземе участие в срещата.
В Пловдивския отбора са обещани солидни премии за победа над "Волов".
Вчера Общинския съвет на Шумен гласува поредните 50 хиляди лева за подпомагане на "Волов". Общите задължения на клуба са на стойност 138 хил. лева, като имаме предвид, че в тази сума влизат неизплатени заплати и премии, както разходи за хотели, лагери и наказания за картони.
Мача ще се играе на стадион "Кършиака" в Пловдив утре(събота) от 18:00ч.

сряда, 27 май 2009 г.

Литекс грабна купата на България

"Литекс" победи с класическото 3:0 "Пирин" във финала за Купата на България. Така "оранжевите" за пазиха титлата от миналия сезон и вече имат четири Купи на България. Тази победа спаси сезона за "Литекс" и бъпрески слабото представяне в "А" група отбора на Гриша Ганчев ще играе в Европа и през следващия сезон.
Мача се игра на стадион "Георги Аспарухов" пред около 8000 зрители, по-голямата част от които фенове на "Пирин". Феновете от двете агитки направиха невероятно шоу и създадоха прекрасна атмосфера за финала.
По-големия опит на момчетата на Станимир Стоилов си каза думата и почти през всичките 90мин. те доминираха на терена.
Първото полувреме за почна с лек натиск на символичните домакини от Ловеч. Те владееха топката през повечето време но отбраната на "Пирин" беше непоклатима.
20-ата мин. обаче Благоевградчани капитулираха пред набезите на "Литекс". Венков проби по лявото крило центрира, топката бе свалена в краката на Нифлор и френския нападател не сбърка от няколко метра.
Гола успокои играчите на "Литекс" и до края на полувремето те намалиха оборотите.
"Пирин" заиграха много по-добре през второто полувреме. "Орлетата" започнаха да атакуат по-чесо но защитата на "Литекс" беше почти безпогрешна.
72-ата мин. след фатална грешка в отбраната на "Пирин" и страхотно двойно подаване между Бибишков и Дока, Бразилеца се оказа очи в очи с вратаря и удвой резултата.
4 мунити преди края голмайстора на турнира Крум Бибишков направи резултата класическо със седмото си попадение в турнира.

понеделник, 25 май 2009 г.

Малдини се сбогува със "Сан Сиро"

Легандарният защитник на "Милан" и националния отбор на Италия Паоло Малдини изигра последния си мач на "Сан Сиро". Капитана на "Росонерите" изигра шеметните 24 сезона и общо 901 официални мача.
Легендарната 3-ка започва кариерата си през далечната 1985 година, от тогава защитника е печелил всичко възможно с отбора на "Милан":
5 пъти носител на Шампионската лига, 7 пъти шампион на Италия, 3 пъти Междуконтиненталаната купа/клубният Мондиал 2007, 5 Суперкупи на Европа, 5 Суперкупи на Италия и 1 Купа на Италия.
Постигнатото от Малдини е може би една от най-хубавите приказки във футбола, синът на легендарния бранител на Милан от 60-те години на миналия век Чезаре Малдини, изкара четвърт век с червено-черната фанелка.
Самия той обяви: "Спечелих много, както и загубих много, но за нищо не съжалявам. Дори да бях си писал своята история нямаше да е толкова хубава колкото беше. Спокоен съм в последните си дни като професионален футболист. Не съжалявам за абсолютно нищо, след тази дълга кариера, в която спечелих наистина много. Физически се чувствам добре и мога да продължа, но вече съм решил. Това е краят".
Паоло Малдини получи възможно най-добрия подарък от шефовете си - те извадиха фланелката с номер 3 от употреба, както това сториха в края на миналия век с другата легенда на "червено-черните" и бивш капитан Франко Барези (6). Вчера преди мача с "Рома" Малдини бе награден от вицепрезидента Адриано Галиани за неговите 900 мача с екипа на клуба. В продължение на пет минути Съотборници, треньори и фенове аплодираха своя капитан.
Малдини има само два червени картона в тези 901 мача за Милан и нито един с националния отбор, което само по себи си говори за какъв футболист става въпрос, при това защитник.
Несъмнено отказването на Малдини ще е голяма загуба за футбола, защото Малдини е един...

Слаб мач и точка за Волов

Отборите на "Волов" и "Любимец" неможаха да се излъжат и направиха нулево равенство пред погледа на дошлите около 300 зрители. След обрата в Смолян през междинния кръг, вчера взехме едва точка от коравия отбор на "Любимец".
Момчетата на Влери Венков трябва да се мобилизират и да извлекът максимума в оставащите три кръга до края, където ще се изправим срещу преките конкоренти за оцеляване "Марица" (Пловдив) и "Миньор" (Раднево).
Мача започна по добре за домакините които имаха вузможност да открият още в 6-ата минута, когато играч на гостите се откъсна сам срещу вратаря Генко Славов, който изби топката в краката на Павлин Тодоров и той от около 6 метра удари гредата вместо да я прати в опразнената вече врата.
"Волов" се опитаха да отвърнат с няколко атаки но до нещо по-запомнящо се не се стигна. Двата отбора си размениха по още няколко атаки, но сякаш по-добрия на терена беше отбора на гостите.
Най-спорната ситуация дойде в края на полувремето. 45-ата минута при едно меле в наказателното полен на гостите, защитник на "Любимец" спря топката с ръка. Рефера си замълча и въпреки протестите на Шуменци , пожали гостите.
През второто полувреме "Волов" седяха по-добре на терена. Те започнаха да гледат по-често към противниковата врата, няправиха някоко добри атаки но в завършващата фаза нещо куцаше и до гол така и не се стигна.
Най-добрия шанс за гол на домакините се откри чак 89-ата минута, когато влезлия като резерва Андрей Атанасов преодоля трима защитника на "Любимец" и от 14 метра изстреля топката към вратата, но стража на гостите Кузманов чукна топката, тя отскочи от страничната греда и излезе в корнер.
Следващия кръг е на 30 май от 18:00 часа, тогава "Волов" гостува на "Марица" в Пловдив.