вторник, 12 юли 2011 г.

Литекс с трудна победа на старта в ШЛ

Posted on 22:53 by Стоян Стойчев Вълчев

Литекс започна по крайно необедителнен начин атака на групите на Шампионска Лига. Оранжевите разочароваха с представянето си и трябва да вземат спешни мерки ако искат да се мерят с големите в Европа. Шампионът на България стигна до изключително трудна победа с 2:1 над шампиона на Черна гора Могрен. Оранжевите започнаха по-силно мача, но в 14-та минута след грешка в отбрана на ловчанлий Могрен отбелязаха гол. Точен за черногорците бе Миодраг Зек. Без съмнение ключови моменти за отбора на Любослав Пенев бяха влизането на Светослав Тодоров и Момчил Цветанов. В 77-та минута Литекс стигна до гол, негов автор бе ветеранът Светослав Тодоров, на който асистира младата надежда Момчил Цветанов. Две минути по-късно тандема Цветанов-Тодоров отново даде резултат. Голмайстор отново бе Тодоров, а в изработването на гола отново дейно участие взе Цветанов. Новите бразилски попълнения на Литекс Марасема и Кодо тотално разочароваха. Това за пореден път повдига въпроса нужно ли е да се привличат анонимни чужденци при положение, че българските отбори разполагат с не по лоши родни футболисти. Определено Любо Пенев трябва да дава повече шансове за изява на Момчил Цветанов, за който отдава родни специалисти не пестят суперлативи.

No Response to "Литекс с трудна победа на старта в ШЛ"