четвъртък, 8 март 2012 г.

Футболът е жив!

След изиграването на мачовете от вторник и сряда в Шампионска лига можем да бъдем малко по-спокойни за бъдещето на любимата игра. Все още парите не са всичко във футбола и можем да кажем, че тоталната комерсиализация не е успяла да сломи духа на някой отбори. Примери за това разбира се са подвизите на Арсенал и АПОЕЛ (Никозия). Артилеристите направиха наглед невъзможното - за едно полувреме вкараха три безответни гола на Милан (не че е прецедент всички помним финала в ШЛ от 2005) при това Арсенал отбеляза трите гола преди почивката. Все пак през второто полувреме гол не падна и след домакинската победа с 4:0 росонерите продължават напред в турнира. Важното във вторник вечер не бе че Арсенал отпадат или че Милан продължава, а че въпреки обезкуражаващия първи мач артилеристите излязоха и се бориха до край. Дали този сблъсък е причината или доброто развитие на кипърския футбол, но в сряда станахме свидетели на нещо, което все по-рядко се вижда по футболните терени - скромния тим на АПОЕЛ (Никозия) отстрани Лион. След загубата с 1:0 във Франция, кипърците облякоха фланелнике върху сърцата си и в 10-та минута аванса на французите вече беше заличен. До края на мача нов гол не падна, макар че АПОЕЛ определено, бе по-добрия отбор. Така след изтичане на продълженията се стигна до дузпи, където кипърците бяха безкомпромисни и с 4:2 отиват на четвъртфинал. И така след като Наполи отстрани богаташите от Манчестър Сити в груповата фаза, а Базел развенча Манчестър Юнайтед и ги прати в Лига Европа сега АПОЕЛ поднася нова порция увереност, че парите не са всичко. Но тук изненадите може би не свършват на 13 март Интер приема Олимпик Марсилия след като загуби с 1:0 в първия мач, а по същото време в Мюнхен Байерн е домакин на Базел, като баварците също допуснаха минимална загуба в Швейцария. На следващия ден Реал Мадрид приема силния тим на ЦСКА Москва. Първия мач в руската столица завърши 1:1. Отново на 14 март пък Челси ще се надява на чудо срещу Наполи, защото при визитата си в Неапол лондончани загубиха с 3:1. И така футболът все още е непредвидим и комерсиализацията не е убила стремежа на малките отбори да развенчават колосите. Дано един ден и ние имаме успеха на кипърския футбол.

понеделник, 5 март 2012 г.

Поредната гадост срещу армейците!

Почти всеки, който ме познава, знае че съм ЦСКА-р. Доста от вас вероятно са виждали из Фейсбук мои снимки в Сектор "Г". Опитвам се да бъда безпристрастен, когато пиша тук, но след последната мерзост няма как да не заема страна и да кажа това, което мисля. Особеното ми раздразнение е породено от това, което фирма Титан БКС прави с любимия на половин България футболен клуб. След вчерашния срам, който брахме в Бургас, господата които се имат за властелини на Армията решиха да си измият ръцете, като назначат за старши треньор едно светило за Сектор "Г" - Стойчо Младенов. Мили ми собственици на Титан БКС, феновете на ЦСКА не сме идиоти. Голяма част от нас са интелигентни учещи и работещи хора, които не се поддават на евтините ви трикове. След като се подиграхте неколкократно с една червена легенда - Димитър Пенев, сега се опитвате да замажете положението с друг близък до сърцата ни армеец. След тоталния ви провал в подготовката и селекцията е очевидно, че вие и представа си нямате как се ръководи футболен клуб. Доста от отборите в "Б" група проведоха по-смислена и по-добра подготовка от тази на ЦСКА. Време е да се вслушате в призива на феновете и да спрете да се занимавате с дейности, от които си нямате и елементарна представа. Най-доброто, което можете да направите е спешно да намерите нов собственик на ЦСКА и съвсем мирно и културно да спрете да ни тровите живота. Другия вариант е да възложите спортно-техническия процес на хора обичащи ЦСКА и разбиращи от футбол, а вие да си стоите в ложите и да гледате футбол. Мисля, че втория вариант е по-възможен и той ще донесе спокойствие на Армията. В противен случай протестите не просто няма да спрат, а и ще се ожесточат, а това не е в интерес на никого. Послушайте Сектор "Г" и спрете да задушавате ЦСКА София, за ваше добро е!