Левски-Локомотив(сф) 0:3 с хетрик на Мартин Камбуров!
Това е жестоката истина за всички фенове на сините.Трагична игра равняваща се на безпомощност.Безидейни,неможещи,слаби.Такива бяха момчетата на Емил Велев в топлия съботен следобед на стадион Георги Аспарухов.Сектор Б подкрепяше отбора си докрай,а останалата част от стадиона скандираше обидни реплики по адрес на старши треньора Велев,както и призоваваше за неговата оставка.

петък, 10 април 2009 г.

Адриано спира с футбола

Сензационно бразилкия нападател на Интер обяви, че се отказва от футбола. 27 годишния нападател каза:" Изгубих страстта си към футбола. Ако се налага, готов съм да се откажа от заплатите, които трябва да получа според моя договор с Интер".Според повечето медии Императора спирас футбола защото е в депресия от раздялата с приятелката си.
Роденият на 17 февруари Адриано Лейте Риберо запчва с футбола на 15 години когато започва да тренира в отбора на Фламенго. Той подписва с клуба 2000г и играе там до 2001 кадето има 14гола в 45мача. След това е забелязан от Интер и нападателя пристига в Млано но през 2002г е даден поднаем на Фиорентина. След това Бразилеца преминава в отбора на Парма кдето за периода 2002/2004 има 37 мача в които е вкарал 23гола.2004г. Императора се завръща на Сан Сиро.

вторник, 7 април 2009 г.

Коварно 2:2

В този 1/4 финал на Шампионската лига Манчестър Юнаитед и Порто неможаха да се излъжат и завършиха на равно 2-2.
Отбора на Порто започна по-добре мача като още отначалао имаха възможност да открият след удър на Леандро Лопес.
Драконите неспряха с атаките и 4мин. Кристиан Родригес откри резултатаслед грешка в защитата на Юнаитед.
Порто бяха по-добрия отбор на терена и направиха още няяколко опасни атаки, но 15мин. Бруно Алвеш допусна детинска грешка, връщайки топката към вратаря Руни пресече паса и изравни.
Второто полувреме започна по-спокойно отбора на Порто се позатвори разчитайки предимно на контаратаки.
75мин.Бруно Алвеш игра с ръка пред наказателното поле и беше отсъден Пряк-свободен удър, но Кристияно Роналдо заби топката в стената.
85мин. влезлия като резерва Карлос Тевес изведе домакините напред в резултата след странично хвурляне и асистенция на Руни.
89мин. след хубава комбинация непокрития Марияно изравни.

Преслав (Велики Преслав) - Спортист (Генерал Тошево) 4:0

Девня2005(Девня) - Аксаково(Аксаково) 0:3сл.

Родопа (Смолян) - почива

След победата днес тима на Панайот Волов (Шумен) успя да се изкачи до 14то място и вече е вън от зоната.Така Шуменския отбр събра 15т. и е на точка преднина от последния Черноморец (Балчик), който днес загуби от водача в групата Берое с 2-3.

Славия ощетена на ``Българска армия`` ЦСКА СИ ВРЪЩА ЛИДЕРСТВОТО СЛЕД ДВЕ ДУЗПИ

Цска е новият-стар лидер в А група след измъчена победа над коравия отбор на Славия.Червените записаха 14 поредна победа в шампионатните сблъсъци с най-старият столичен тим.
Остават съмненията как точно армейците стигнаха до тази победа.Мачът започна повече от добре за гостите които в 13 минута откриха след заучено положение от фал,и гол на Дериан Ортега.В 28 минута съдията Ангел Ангелов прецени че има нарушение в наказателното поле срещу Кирил Котев и отсъди изключително спорна дузпа в последствие реализирана от Йордан Тодоров.Отново от дузпа този път за игра с ръка на Карлос Цска отбеляза и победното си попадения дело отново на Тодоров.

Класика и слабо съдийство в Царев брод.
Отбора на "Ендже" продължи с добрите си изяви като постигна трета поредна победа и то с класическото 3-0 над отбора на "Черноморец" (Бяла).Единственото което развали този футболен празник, на дошлите на стадиона в този хубав ден около 200 зрители,беше съдията който даде цели 5 червени картона.
Още от самото начало отбора на "Ендже' беше по-добрия на терена и 14мин.след центриране от ъглов удар имаше разбъркване пред вратата на "Черноморец" и домакините отбелязаха но съдията отмени гола заради засада.
След това изнервен от многоброинете неосъдени фалове капитана на домакините Божков бутна съдията и той му даде жълт картон. Атаките на отбора на "Ендже" продължиха и 25.мин логичното се случи когато след добра комбинация Мойсеев вкара за 1-0.
Съдията продължи със спорните осъждания и 29мин. след остро влизане на противников играч играчите на "Ендйе" решиха да се саморазправят със съперниците си от Бяла но съдията успя да удържи мача като изгони по един играч и от двата отбора.В края на първото полувреме отново не липсваха емоции и съдията изгони играч на гостите след оспорване на негово решение, капитана на домакините Божков също пое към съблекалните, за втори жълт картон, след като зашлеви шамар на противников играч. Така двата отбора се оттеглиха на почивката с по 9 играча.
Второто полувреме започна шеметно и 50мин. Ахмед от отбора на домакините покачи на 2-0 след фантастично изпълнен пряк-свободен удър. Последваха няколко остри атаки на отбора на домакините който очевидно бяха по-добрия отбор на терена.Последните минути играчите на "Ендже" започнаха да играят за публиката правейки страхотни финтове и атаки, в една такава по-опасна атака влезлия като резерва, голмайстор на лигата от миналия сезон, Халилов излезе сам серщу вратаря и направи 3-0. Съвсем в края на мача за остро влизане отзад съдията изгони още един играч на домакините.
След тази трета поредна победа отбора на "Ендже" се отдалечи от зоната на изпадащите и най-вероятно ако продължават да показват такава красива игра ще запазят мястото си в Североизточната "В" АФГ.