четвъртък, 21 юли 2011 г.

Локо с инфарктна победа над македонци

Posted on 22:22 by Стоян Стойчев Вълчев

След невероятен обрат Локомотив София продължава напред в Лига Европа. Железничарите бяха на прага на унизително отпадане от Металург Скопие, но в крайна сметка отстраниха македонците. 5 минути преди края на редовното време българския отбор губеше с 1:2, но само за 4 минути резултата стана 3:2. В 4-та минута Металург поведе след гол на Кръстев. В 35-та минута бе отсъдена дузпа за Локомотив, но Караджинов я пропиля. След почивката нашите се хвърлиха напред и в 57-та минута стигнаха до нова дузпа. Зад бялата точка застана влезлият като резерва на Караджинов Преслав Йорданов и той беше точен. Само 5 минути по-късно Илиоски смрази всички на "Васил Левски" с втори гол за македонците. Родните железничари тръгнаха с всички сили напред и в 85-та минута това даде резултат. След едно разбъркване в наказателното поле Преслав Йорданов вкара втория си гол в мача. Локомотив продължи да атакува в търсене на безценния трети гол и той не закъсня. В 89-та минута Божилов се разписа от пряк свободен удар и червено-черните фенове изпаднаха в екстаз. Така след изключително тежки два мача Локомотив София победи македонския Металург Скопие с общ резултат 3:2 и чака в следващия кръг победителя от сблъсъка Дънди Юнайтед - Сласк (Вроцлав).

No Response to "Локо с инфарктна победа над македонци"