вторник, 19 юли 2011 г.

Литекс победи с 3:0 Могрен

Posted on 21:56 by Стоян Стойчев Вълчев

Литекс продължава в предварителните кръгове на Шампионска лига след победа с 3:0 над черногорския Могрен. След като преди седмица оранжевите имаха проблеми при гостуването си в Черна гора и победиха трудно с 2:1 тази вечер на реконстроирания стадион в Ловеч Литекс не остави съмнения, кой отбор повече заслужава да продължи в турнира. Оранжевите започнаха силно мача и още в 3-та минута поведоха след гол на Петър Занев. До края на полувремето шампионите на България бяха по-добрият отбор, но нов гол не падна. Началото на второто полувреме донесе дузпа за Литекс в 49-та минута. Зад топката застана Светослав Тодоров и опитния нападател не сбърка. Така при резултат 2:0 всичко вече изглеждаше ясно. Все пак Христо Янев добави още един гол към сметката на Литекс, той падна в 80-та минута. Така с общ резултат 5:1 оранжевите отстраниха шампиона на Черна гора. В следващия кръг Литекс ще срещне отбора на Цветан Генков Висла (Краков). Българинът изигра пълни 90 минути за своя тим при победата над Сконто Рига с 2:0. Точни за Висла (Краков) бяха Патрик Малецки в 51-ата минута и Ивица Илиев в 64-ата. Така с общ резултат 3:0 Висла надделя над Сконто и ще срещне шампиона на България в следващия предварителен кръг на Шампионска лига.

No Response to "Литекс победи с 3:0 Могрен"