събота, 9 юли 2011 г.

Слаб старт за грандовете на Копа Америка

Posted on 23:52 by Стоян Стойчев Вълчев

Бразилия и Аржентина разочароваха в първите си два мача от Копа Америка. Бразилците записаха хиксове съответно срещу Венецуела 0:0 и Парагвай 2:2. Аржентинците от своя страна записаха равни мачове срещу Боливия 1:1 и Колумбия 0:0. Във втория си мач игран събота вечерта всички очакваха Селесао да покаже типичния за тях атрактивен футбол и да постигне резултатна победа срещу не лошия тим на Парагвай. Това обаче не само, че не се случи, а и златистите бяха на косъм да загубят срещата. Срещата тръгна добре за Бразилия и в 39-та минута Жадсон със силен удар отбеляза за 1:0. Това донесе спокойствие в тима и футболистите повярваха, че са свършили по-голямата част от работата. На друго мнение обаче бяха играчите на Парагвай. С голове на Круз (55') и Валдез (67') гуараните обърнаха мача. Всичко вървеше зле за Селесао, когато в 90-та минута Фред получи добро подаване и вкара красив гол, който даде точката на Бразилия.
В сряда пък Аржентинците направиха слаб мач и разочароваха с представянето си срещу Колумбия. Така двата най-големи гранда на латиноамериканския футбол стартираха слабо в континенталната надпревара. В последните си срещи те трябва да гонят задължителни победи, ако искат да си осигурят по-нататъчно класиране в турнира. Това гарантира много емоции в последните срещи на Бразилия и Аржентина, защото съставените от най-добрите футболисти в света отбори, едва ли ще се предадат без битка.

No Response to "Слаб старт за грандовете на Копа Америка"