събота, 20 ноември 2010 г.

Уникален обрат на "Емирейтс"

Posted on 16:39 by Стоян Стойчев Вълчев

На уникален обрат станахме свидетели в дербито на Лондон между отборите на Арсенал и Тотнъм. Артилеристите поведиха още в 9-та минута чрез Самир Насри, който се възползва от неразбирателство между вратаря на шпорите Аурелио Гомес и Беноа Асу-Екото. В 27-та Арсенал отбеляза втори гол, негов автор бе Маруан Чамак, като основен принос за попадението имаха звездите на топчийте Андрей Аршавин и Сеск Фабрегас. На полувремето резултата бе 2:0 за Арсенал и по всичко личеше, че домакините няма да имат големи затруднения до края на мача. Само 5 минути след подновяването на играта звездата на Тотнъм, Гаред Бейл върна отбора в мача след голов пас на Рафааел Ван дер Ваарт. В 67-та минута, бе отсъдена дузпа в полза на Тотнъм. Ван дер Ваарт застана зад бялата точка и бе сбърка - 2:2. В 86-та минута след асистенция на най-добрия в този мач Ван дер Ваарт от фаул Юнес Кабул смълча трибуните на "Емирейтс стейдиъм" - 2:3 за Тотнъм.
Така Шпорите взеха важна победа срещу вечния си съперник Арсенал и се изкачиха до 5-то място в класирането с равни точки с Манчестър Сити, но и с мач повече. Топчийте запазиха второто си място, но при успех на Манчестър Юнайтед днес ще се смъкнат на трето място.

No Response to "Уникален обрат на "Емирейтс""