сряда, 15 април 2009 г.

Манчестър - Порто

Posted on 19:18 by Стоян Стойчев Вълчев

Днес Манчестър Юнайтед излиза срещу Порто в мач реванш от четвърт финалите на Шампионската лига.Юнайтед допуснаха равенство 2:2 в първия мач на Олд Трафорд като бяха и надиграни от португалците.Най-значимото име в последните години за българския футбол Димитър Бербатов ще е титуляр като се опита да помогне на отбора да продължи напред в надпреварата.Драконите показаха, че не са отбор за подценяване и макар идващи от по-слабо първенство показаха зъби и заслужаваха победата в първия мач.Сега обаче всичко е различно, сър Алекс излиза с най-доброто и място за отстъпление няма.Освен Бербатов, след контузия се завръща и Рио Фърдинанд, без който защитата на Юнайтед изпитва сериозни проблеми.Не може да не споменем и сезон 2003/2004 когато Порто отстрани именно червените дяволи по пътя си към втора титла в най-престижния клубен турнир, тогава драконите победиха като домакини с 2:1 и направиха 1:1 на Театъра на мечтите.Димитър Бербатов игра малко повече от едно полувреме в последния шампионатен мач, след като не бе играл дълго време заради контузия.Той започва титуляр заедно с Уейн Рууни и Кристияно Роналдо, които ще бъдат основната заплаха за вратата на португалците.Всеки резултат различен от победата би означавал провал за Юнайтед, разбира се ако мача завърши с равенство от порядъка на 3:3 или 4:4 англичаните пак продължават но това звучи малко вероятно.Нека пожелаем успех на Бербатов и отбора му и се надяваме, че тази година един българин ще вдигне титлата в най-великия клубен турнир на земята и с това ще ни даде още малка доза щастите която очевидно не ни носи нашето първенство.