събота, 14 май 2011 г.

Манчестър Сити вдигна ФА къп

Posted on 18:39 by Стоян Стойчев Вълчев

След като по-рано днес Манчестър Юнайтед триумфира с титлата в Премиър шип и другия голям клуб от Манчестър не остана по-назад. Манчестър сити победи с 1:0 Стоук Сити и вдигна купата в най-стария турнир в Англия - купата на футболната асоциация. Пред 88 643 зрители на Уембли с гол на Яя Туре небесносините спечелиха първия си трофей от 35 години. Тази купа е от изключително значение тъй като до сега собствениците на Манчестър сити бяха инвестирали колосални суми в клуба, а трофей липсваха. Футболистите на Роберто Манчини доминираха през цялата първа част, но не успяха да уползотворят положенията си. През второто полувреме Стоук сити, които играеха първия финал в историята си изравниха играта, но в 74-та минута Яя Туре отбеляза така скъпоценният гол. Той падна след като защитата на Стоук не успя да изчисти навреме една топка от наказателното поле и от около 10 метра с мощен изстрел Туре донесе дълго чаканата купа. Така момчетата на Роберто Манчини покриха програма "минимум", която бе отборът да се класира сред първите 4 отбора в първенството и да завоюва поне една купа.

No Response to "Манчестър Сити вдигна ФА къп"