събота, 14 май 2011 г.

Юнайтед на върха в Англия

Posted on 17:21 by Стоян Стойчев Вълчев

Манчестър Юнайтед спечели за 19-и рекорден път титлата в Англия. Момчетата на сър Алекс Фъргюсън завършиха наравно 1:1 като гости на Блекбърн и спечелената точка им осигури титлата кръг преди края на надпреварата в Англия. Димитър Бербатов бе резерва за своя тим и влезе в игра след почивката. Блекбърн започна по-добре двубоя и закономерно поведе в 20-та минута след красив гол на Брет Емертън. До края на полувремето Юнайтед се опитаха да вкарат изравнителен гол, но липсата на късмет в някой ситуации им попречи. При резултат 1:0 завърши първото полувреме. След почивката Манчестър Юнайтед излезе изключително надъхано и резултата от това не закъсня. Първо в 50-та минута Юнайтед имаха претенции за дузпа след спорно единоборство между Валенсия и Живе. Натискът на гостите продължи и в 73-та минута бе отсъдена дузпа за нарушение срещу Чичарито. С изпълнението се зае Уейн Рууни и не сбърка. След гола червените дяволи се прибраха в зашита и зачаха края на мача. Целта бе ясна - убиване на темпото и чакане на последния съдийски сигнал. До края на мача Блекбърн не можа да промени нищо, което даде възможност на червените дяволи да вдигнат трофея за 19-ти път в своята история. С тази си титла сър Алекс Фъргюсън изпълни едно свое обещание дадено преди повече от 20 години – че ще направи Юнайтед отборът с най-много титли на Англия. До сега първото място се делеше между вечните врагове Ливърпул и Манчестър Юнайтед, които имаха по 18 спечелени трофея. Това е втората спечелена титла на Англия от Димитър Бербатов, който има и уникалната възможност да стане голмайстор на Висшата лига.

No Response to "Юнайтед на върха в Англия"