неделя, 31 октомври 2010 г.

Североизточна "В" група

Posted on 19:20 by Десислав Малинов

Супердербито на североизточната „В” група между „Шумен” и „Рапид”(кв.Дивдядово) завърши без победител. Двата Шуменски отбора направиха 1-1 и си поделиха точката на градския стадион.
Първото полувреме двата отбора показаха равностойна игра без много положения и нито един точен удър във вратите. Единственото по-интересно положеное дойде чак 35мин, когато Юлиан Загоров засече топката, след центриране, но я прати на метри от вратата на дивдядовци.
Второто полувреме започна по-динамично с натиск на символичните домакини.В 53мин. при една бърза контраатака на „Рапид” Стефанов откри резултата. След гола „Рапид” се прибраха в защита и започнаха да бранят преднината си. „Шеумен” започнаха да атакуват още по-ярстно и поставиха вратаря на гостите под обстрел.В 60мин. след удър към врата първо се намеси вратаря на гостите Кирилов ,а при последвалата добавка защитник на „Рапид” изчисит от гол линията.Минути преди края когато „Рапид” предвкусваха победата , обсадата на „Шумен” даде резултат. В даденото от съдията триминутно продължение Ганчев се оказа най-съобразителен и забоде изравнителното попадение. С това равенство „Шумен” са на трето място с 22 точки, а „Рапид” делят 13-то място с „Бяла”. Лидер в Североизточната В група е отбора на „Тополите” с 26 точки, но и с мач повече.

Ето и останалите резултата от XIII кръг.

Черноморец 2003 (Бяла) - Тополите (Тополи) 0:2