четвъртък, 15 март 2012 г.

Трагични Левски и ЦСКА

Posted on 17:08 by Стоян Стойчев Вълчев

Определяните като граднове в родния ни футбол отбори на ЦСКА и Левски отпаднаха от надпреварата за купата на страната. Настоящия носител на трофея ЦСКА шокиращо загуби от втородивизионния Септември Симитли с 2:1, а Левски падна от Локо Пд след продължения. След треньорската смяна, бойкота на феновете и нелепата подготовка ЦСКА се представи повече от слабо и съвсем заслужено загуби в Симитли. Червените очевидно подцениха състезаващия се в Западната "Б" група Септемви и закономерно загубиха. Безумното управление на червения клуб продължава и едва ли протестите на феновете ще спрат скоро. В Пловдив пък местния Локомотив успя да отстрани Левски. Железничарите не играха никак лошо като през първото полувреме удариха 3 греди, а и в атаката на Локомотив преди гола за сините имаше сериозни съмнения за нарушение срещу Здравко Лазаров. Левски водеше в резултата чак до 90-та минута, когато Михаил Венков отбеляза след корнер и прати мача в продължения. Там Здравко Лазаров се възползва от едно неразбирателство в защитата на сините и отбеляза за 2:1. До края на мача не падна нов гол и Локомотив се класира за полуфиналите. Там ги чакат отборите на Септември Симитли, Литекс и Лудогорец. В същото време футболисти, треньори и управленци в Левски и ЦСКА ще гледат полуфиналите и ще размишляват защо те не продължиха за купата.